Y
Hacker News
new
|
ask
|
show
|
jobs
by
couldwejust
3684 days ago
> what if someone provided Fizz Buzz in COQ or Elixir
Wie waere es fuer dich, wenn ich in einer Sprache antworte, die du wahrscheinlich nicht verstehst?
1 comments
CodeMage
3684 days ago
Zavisi. Ako si mi rekao da mogu da koristim bilo koji jezik, onda je na tebi da pronađeš prevod ;)
link
jjallen
3684 days ago
What are the odds my wife's language would show up in an HN comment?
link
davidgay
3684 days ago
Au secours! J'ai compris une-et-demi de ces réponses. Време ли е за Физз-Бузз?
link
curiousgal
3683 days ago
يمكنك دائما استخدام مترجم جوجل
link